2. Бойни спортове
  3. Български боксьори заеха първо място в турнира за купата на президента на Чеченската република

Това са Стефан Иванов - победител в категория до 52 килограма на турнира в Грозни, и Айрин Исметов - победител в категория до 64 килограма

Двама български боксьори се представиха отлично на шестия международен турнир за купата на президента на Чеченската реипублика Рамзан Кадиров и заеха първи места в своите категории. Това са Стефан Иванов - победител в категория до 52 килограма на турнира в Грозни, и Айрин Исметов - победител в категория до 64 килограма.

Това съобщи на репортер на БТА треньорът Валентин Поптолев след завръщането на българските боксьори от Чечня.

"Турнирът бе доста силен, участваха четири отбора от Русия, в това число и боксьори от сборная", каза Валентин Поптолев.

"Именно това прави успеха на двамата наши боксьори значим. Айрин Исметов спечели три победи на ринга в Грозни, а Стефан Иванов - две, но на финала победи убедително много силен боксьор от Русия".