2. Бойни спортове
  3. Българските таекуондисти спечелиха 43 медала до момента в Словения

Българските таекуондисти спечелиха 43 медала до момента в Словения

Европейски шампионки станаха най-титулуваните ни състезателки в този спорт Албена Малчева и Амалия Колева, също и Станимира Петрова

Четвъртият ден от европейското първенство в Блед, Словения се оказа и най-успешен за нашите национали. Те спечелиха още 17 медала, което увеличи общия брой медали на 43. При жените хегемонията на нашите е категорична - 3 златни и по 1 сребърен и бронзов медал на спаринг.

Европейски шампионки станаха най-титулуваните ни състезателки в този спорт Албена Малчева и Амалия Колева, също и Станимира Петрова. За Малчева това е втори златен медал в Блед след този на форма в сряда и общо 14 златно отличие от европейски първенства. Ивет Богданова загуби драматично финала си след продължение. Мариела Чилингирова и Елена Самарджиева са с бронз при жените, а Стефан Димков и Атанас Янчев завоюваха бронзовите отличия при мъжете.

Три медала спечелиха и юношите - сребърен за Петър Михайлович и бронзови за Виктория Йорданова и Даниела Кочовска.

В отборния спаринг втори в Европа станаха девойките младша възраст и юношите младша възраст, а трети са по-големите юноши и девойки. В последните минути на четвъртия ден дойде и голямата радост - титлата на стария континент в една от най-атрактивните дисциплини - самозащита.

До момента в Блед българите спечелиха общо 43 медала - 10 златни, 12 сребърни и 21 бронзови. Шампионатът в Словения приключва тази вечер.