2. Бойни спортове
  3. Боксьори от Сливен показаха потенциал на Държавното първенство

Боксьори от Сливен показаха потенциал на Държавното първенство

Иван Иванов, Иван Димитров и Йордан Кънев са най-добре представилите се сливенски боксьори на завършилия в Пловдив Държавен личен шампионат за юноши младша възраст. Те достигнаха до ¼-финалите, съответно на категории 42,48 и 63 килограма. Общо шест състезатели от АСК Сливен се включиха в надпреварата, като за всички тях проявата бе дебютна.

“Очакванията се оправдаха. С първите си официални изяви на ринга, момчетата показаха потенциал. Дано да останат в спорта и да са част от състава, който ще възвърне старото име и традиция на Сливен в бокса”, казаха пред кореспондента на Novsport.com в Сливен от клуба.

Следващата проява за АСК по бокс Сливен ще бъде от 7 до 12 април. Седем състезатели ще заминат за Русе, където ще се включат в шампионата на страната за старша възраст. Медали и титли в тази възраст се очакват от вече доказалите се Антон Димитров и Стефан Куцаров.