2. Бойни спортове
  3. Четири титли за родните кикбоксьори на световното в Белград

Четири титли за родните кикбоксьори на световното в Белград

Българските състезатели спечелиха четири титли в своите категории на завършилото днес Световно първенство по кик бокс за кадети и юноши в стиловете семи и лайт контакт, К1 и лоу кик в сръбската столица Белград

Българските състезатели спечелиха четири титли в своите категории на завършилото днес Световно първенство по кик бокс за кадети и юноши в стиловете семи и лайт контакт, К1 и лоу кик в сръбската столица Белград. При момчетата до 12 години в категория до 28 кг златото заслужи Даниел Георгиев, а в категория до 37 кг в същата възрастова група триумфира Димитър Дяков. При момичетата до 12 години в категория до 42 кг световна шампионка стана Ивана Илиева, а до 14 години в категория до 46 кг титлата заслужи Кристина Мизурска. Общо 38 състезатели от България се включиха в надпреварата, като те спечелиха още 4 сребърни и 10 бронзови отличия. В световните първенства в Белград участваха общо 1654 млади бойци от 52 страни.