2. Бойни спортове
  3. Чудесно: Два златни медала в самбото за България

Чудесно: Два златни медала в самбото за България

Изключително успешен за България се оказа третият ден от световното първенство по самбо за юноши и девойки, което се провежда в Рига

Изключително успешен за България се оказа третият ден от световното първенство по самбо за юноши и девойки, което се провежда в Рига. Двама млади български спортисти станаха световни шампиони, а в актива на България има и един бронзов медал. При девойките Магдалена Върбанова стана световна шампионка в категория до 48 килограма, след като на финала победи рускинята Татяна Лебедева. Мирослав Дебрелиев световен шампион за младежи до 20 години в категория до 100 килограма, като на финала победи Александър Лукашук /Русия/. Само след двадесет дни Мирослав Деберлиев ще участва на световното първенство за мъже, което ще се проведе във Вилнюс.

Третият медал за България от днес е бронзов - на Магдалена Върбанова в категория до 60 килограма. С титлата на Магдалена Върбанова младите български самбистки "объркаха сметките" на родината на самбото и световна сила номер 1 - Русия. В отборното класиране при девойките Русия остана на второ място, а България е на пето място в отборното класиране при девойките.