2. Бойни спортове
  3. Далаклиев загуби още първия си двубой от турнира по таекуондо

Далаклиев загуби още първия си двубой от турнира по таекуондо

Владимир Далаклиев загуби още първата си среща на турнира по таекуондо от европейските игри в Баку, но запази отлични шансове за бронзов медал в категория до 68 килограма при мъжете

Владимир Далаклиев загуби още първата си среща на турнира по таекуондо от европейските игри в Баку, но запази отлични шансове за бронзов медал в категория до 68 килограма при мъжете. Далаклиев отстъпи с 1:2 точки на един от най-силните в схемата - Жоел Гонсалес Бония, който е действащ олимпийски шампион от Лондон 2012, двукратен световен първенец от 2009 и 2011 година, както и двукратен европейски златен медалист от 2010 и 2012 година.

И въпреки гореизброените успехи на 25-годишния испанец, Далаклиев поведе в двубоя със силен ритник в гърдите на съперника още в петата секунда на последната трета част. Бония обаче върна удара минута по-късно и редовните части на срещата завършиха наравно.

Далаклиев опита да победи своя съперник в допълнителната четвърта част на мача, но допусна удар с крак при собствена атака, а Бония спечели с т.нар. "златна точка". Следващият съперник на Бония е Айхан Тагизаде от Азербайджан. Мачът е втори от четвъртфиналите на турнира по таекуондо.