2. Бойни спортове
  3. Димитър Христов стана европейски шампион по таекуон-до ITF

Димитър Христов стана европейски шампион по таекуон-до ITF

Европейският шампионат в Италия продължава днес и утре

В първия ден от Европейско първенство по таекуон-до ITF в град Андрия, Италия, състезателят на столичния ABC Fight Club Димитър Христов спечели златото на форма за II дан в конкуренция от 16 бойци.

В първата среща Димитър Христов преодоля Том Харис от Уелс, след това и представителя на Англия Томас Бридж, на полуфинала се наложи над Димитриос Зисопоулос от Гърция и на финала победи категорично с 5:0 съдийски гласа чеха Ян Радина.

Европейският шампионат по таекуон-до ITF в италианския град продължава днес и утре в дисциплината спаринг във всички възрасти и с отборните състезания. Официалната церемония по закриването на първенството е в неделя.

Димитър Христов е II дан по таекуон-до ITF, многократен републикански шампион, европейски шампион от 2012 г., носител на много медали от световни и европейски първенства по таекуон-до ITF. Държавен шампион по кикбокс през последните 3 години в стиловете лайт и кик лайт контакт. Завършил е Национална спортна академия "Васил Левски", специалност "Таекуон-до", състезател и инструктор в ABC Fight Club.