2. Бойни спортове
  3. Двама българи се класираха на финал в последния ден на Световното първенство по самбо

Надеждата на България за спечелване на трета световна титла при жените Калина Стефанова отпадна от надпреварата на фаза полуфинал

Двама българи се класираха на финал в своите категории в последния ден на Световното първенство по самбо в София. Това са световният шампион Борис Борисов в категория до 62 кг. в стил спортно самбо и Никола Дипчиков категория до 90 кг. в бойното самбо. Финалите започват в 18.00 часа. Надеждата на България за спечелване на трета световна титла при жените Калина Стефанова отпадна от надпреварата на фаза полуфинал, след като получи комоцио, което беше установено от направения й скенер в "Пирогов".

Така двукратната световна шампионка Стефанова, която беше абсолютно готова за нова титла, остана на пето място в класирането след две победи и последвала лекарска забрана непосредствено мача срещу Наталия Илкив. Украинката стигна до финала без борба в категорията. Ето и класирането на останалите български самбисти в днешния последен ден на световното първенство по Самбо:

СПОРТНО САМБО :
- 68 кг. - Габриела Гигова - 7-мо място
- 82 кг. - Стойчо Терзиев - 11-то място
+ 100 кг. - Иван Илиев - 7-о място

БОЙНО САМБО
- 52 кг. - Йордан Нгуен - 5-то място
- 68 кг. - Тихомир Благовестов - декласиран след полуфанала поради това, че след като разбра, че е загубил срещата си, хвърли ядосано каската на тепиха.