2. Бойни спортове
  3. Двама наши бокьори със злато от турнир в Хелзинки

Двама наши бокьори със злато от турнир в Хелзинки

Двама български боксьори спечелиха днес златни медали на големия международен турнир в Хелзинки. Победители в своите категории станаха Александър Александров (категория до 49 килограма) и Стефан Иванов (до 52 килограма).

Треньор на българските боксьори във финландската столица е Палми Ранчев.

На финала в категория до 49 килограма Алксандър Александров победи по точки Ерфан Какафани от Швеция.

Във финалната среща в категория до 52 килограма 19-годишният Стефан Иванов се наложи по точки над Педро Матуш от Португалия.

Освен двата златни медала в актива на българите има и един бронзов медал - на Симеон Чамов (в категория до 69 килограма), който вчера загуби на полуфиналите на турнира в Хелзинки.

Така с 3 медала - 2 златни и 1 бронзов, България се нареди на второ място в неофициалното класиране по медали на турнира в Хелзинки след Русия.

И още едно признание за българския бокс: Стефан Иванов бе обявен за подгласник на най-техничния боксьор на турнира в Хелзинки. Така 19-годишният боксьор на Левски Стефан Иванов, който на 25 февруари стана носител на купа "Странджа", в рамките на само петнадесет дни спечели два големи международни турнира и две престижни купи.