2. Бойни спортове
  3. Джудистите на Сливен с пет медала от турнира "Янко Димов"

Джудистите на Сливен с пет медала от турнира "Янко Димов"

Пет медала спечелиха джудистите на АСК Сливен от Международния турнир за Купа “Янко Димов” в столицата, предаде кореспондентът на Novsport.com

Пет медала спечелиха джудистите на АСК Сливен от Международния турнир за Купа “Янко Димов” в столицата, предаде кореспондентът на Novsport.com

Проявата е традиционна и се провежда в памет на бившия спортист.

В тазгодишното си издание, турнирът събра състезатели в пет възрастови групи в двата пола. Сливен участва в младшата възраст. Златно отличие в категория до 66 килограма спечели Антон Златев. Росица Люцканова е втора при  девойките в категория +57 килограма, а с бронзови отличия се завърнаха Даниел Гроздев – 34 кг, Нено Колев – 42 кг и Димитър Стоянов при 66-килограмовите.

В групата на юношите младша възраст в 11 категории участваха над 150 джудисти, а при девойките – 70.

Освен състезателите от всички клубове в страната се включиха и гости от Румъния, Кипър и Сърбия.

В края на новата седмица /15 и 16 октомври/ състезателите на АСК Сливен ще участват в Шестия международен турнир “Тодор Даракиев”  в Пловдив. Проявата е за момчета, момичета, юноши младша и старша възраст, както и за младежи и девойки в три групи.