2. Бойни спортове
  3. Каратеките на Никон със седма поредна комплексна държавна титла

Каратеките на Никон със седма поредна комплексна държавна титла

Клубът записва рекордна като постижения и успехи години

За седма поредна година представителите на Карате клуб Никон спечелиха титлата за комплексен държавен шампион. Това стана ясно след края на състоялото се в Нова Загора последно изпитание от националното първенство по олимпийско карате.

Надпреварата бе във възрастовите групи от 14 до 21 години, в които участваха 140 състезатели от 23 клуба.

Класирането се определи от броя отличия завоювани от всички национални първенства и купи, като с повече от 15 златни медала каратеките от Никон оставиха зад себе си представителите на Плевен, Кюстендил и Добрич.

Наред с това клубът записва рекордна като постижения и успехи години, в която бяха спечелени сребро от световно първенство, балканска титла, световна купа и още 3 престижни международни отличия.

През 2018 г. предстоят редица изпитания, но най-важни са Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес.