2. Бойни спортове
  3. Малката кобра се срина на осминафиналите в Милано

Малката кобра се срина на осминафиналите в Милано

Братът на европейския шампион по бокс от Ливърпул 2008 Кубрат Пулев Тервел приключи с участието си на световното първенство по бокс в Милано, след като изигра добър мач срещу бронзовия медалист от олимпиадата в Пекин Осмай Акоста Дуарте (Куб), но въпреки това загуби с 2:11 точки.

Още в първата част Пулев тръгна директно в атака. По-малкият от братята национали свали в нокдаун след точен ляв-десен своя съперник. Реферът дори не започна отброяване, а съдиите не натиснаха бутоните. Българинът продължи с атаките и не спря да пласира не толкова силни попадения в тялото и главата. При първото си посягане на контра Дуарте поведе. Последваха нови две точки за него до края на рунда, а още един прецизен удар на Тервел не беше отчетен през първите три минути.

През втората част нещата не се промениха. Българинът върна една точка, след което вкара още няколко удара. При следващата размяна съдиите точкуваха и на двамата боксьори. До края на частта преднината нарасна на убийственото 6:2.

Пулев тръгна вабанк в заключителния рунд. Той инкасира няколко тежки удара, но и пласира точни попадения, които отново не бяха отчетени и в крайна сметка отпадна от световното още на осминафиналите.