2. Бойни спортове
  3. Младен Рашков, Росен Димитров и Росен Русев победители от състезанието по събмишън граплинг

На състезанието по събмишън граплинг по правилата на ADCC, което се проведе на 20-ти декември в зала Триадица, не присъстваха толкова хора, колкото се очакваше предварително, може би заради снегът, който затрупа София, но въпреки това едни от най-елитните спортисти в тази сфера създадоха гореща обстановка за зрителите

На състезанието по събмишън граплинг по правилата на ADCC, което се проведе на 20-ти декември в зала Триадица, не присъстваха толкова хора, колкото се очакваше предварително, може би заради снегът, който затрупа София, но въпреки това едни от най-елитните спортисти в тази сфера създадоха гореща обстановка за зрителите. Получиха се много интересни мачове, някои от които между топ спортисти в MMA и граплинга, информира на официалния си сайт "ММА България".

adcc събмишън файтинг граплинг софия

В леката категория от 66 до 77 кг имаше най-много участници и най-интересни мачове като цяло. Интересен беше финала между Росен Русев и Диян Стоев. Росен си проправи път до финала през няколко тежки срещи, включително и с Румен Димитров, но успя да стигне до финал, където Диян Стоев, който също записа преди това няколко победи, защити позицията си за второто място.

В категория от 77 до 88 кг имаше само петима участника, между които Росен Димитров, Стойчо Гогов и Иван Милчев - едни от известните имена в този спорт. Стойчо Гогов отказа да играе полуфинал срещуРосен Димитров поради контузия и Близнака отиде на финал срещуСветозар Савов в дълга и изтощителна среща, в която Росен доминираше почти изцяло и успя да спечели първото място с точки.

В категория 88 до 99 кг също се получиха много интересни срещи. Изненада предизвика срещата между Емил Захариев и Младен Рашков- това беше очаквана среща в тази категория. Емил Захариев напоследък извоюва доста победи, включително и европейската титла по MMA на организацията WKN името му се прочу, но въпреки това Младен Рашков успя да направи ключ на крака и по този начин стигна до финал и зае първото си място след няколко доста интересни срещи.

В категория над 99 кг имаше само двама участници, като имайки предвид че Младен Рашков участва и в тази категория, където спечели също първото място с ключ на крака срещу Дейвид Мишел.