2. Бойни спортове
  3. Определиха Кобрата за претендент за световната титла на Кличко

Определиха Кобрата за претендент за световната титла на Кличко

Международната боксова федерация (IBF) определи европейския шампион по бокс за професионалисти в тежка категория Кубрат Пулев в групата на задължителните претенденти за световната титла в тежка категория. Настоящият притежател на пояса е украинецът Владимир Кличко.

Другите претендентите са бившият световен шампион в полутежка категория Томаш Адамек от Полша, олимпийският шампион от Атина 2004 - Одланиер Солис от Куба и руснакът Александър Устинов.

В първата серия от мачове между претендентите Кубрат Пулев трябва да се боксира със Солис, който отсъстваше от ринга поради контузия. Кубинецът се завърна в професионалния бокс с победа след 14-месечна пауза. През май той победи по точки Константин Айрих.

Пулев и Солис имат една среща на аматьорския ринг. Българинът спечели по точки през февруари 2002 г. във финала на турнира "Странджа" в категория до 81 килограма.

В началото на май Пулев спечели европейската титла на Европейския боксов съюз в тежка категория. Той победи с нокаут украинеца Александър Димитренко в 11-я рунд в Ерфурт (Германия).