2. Бойни спортове
  3. Пет медала от Държавното първенство за джудистите от сливенския клуб "Хаджи Димитър"

Безспорно най-голям е успехът на 13-годишната Бетина Темелкова, която спечели титлата в категория до 48 килограма

Общо пет медала спечелиха представителите на СК “Хаджи Димитър” (Сливен) от Държавното първенство по джудо за юноши и девойки старша възраст, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Безспорно най-голям е успехът на 13-годишната Бетина Темелкова, която спечели титлата в категория до 48 кг. Въпреки че участва при по-големите, сливенското момиче затвърди потенциала си на победител. Във финала тя се наложи над превъзхождащата я физически и възрастово съперничка от ЦСКА.

Сред медалистите от сливенския тим се наредиха и Натали Сосерова, която спечели сребро в категория до 44 килограма, Румен Радев също е със сребърен медал в категория до 45 килограма, Вилиян Велев – категория до 60 килограма със сребро, а Мариян Иванов се класира трети при 73-килограмовите юноши.

Треньорът в клуба Георги Велев изрази задоволство от представянето на състезателите си, но поясни, че най-много е впечатлен от начинът, по който Бетина Темелкова е спечелила титлата.

В нея той вижда комплекс от качества за един победител и непрестанна воля за победа.

“Преди време казах, че Даниел Дичев е експрес в джудото и определението ми се оказа точно. Сега същото мога да кажа и за Бетина Темелкова. Тя е следващия състезател за големия спорт. Тя притежава огромно трудолюбие и сърце за любимия спорт. Не обича да губи, а ако това се случи, взема поука от загубата си. В нея виждам състезател от голям ранг. Винаги съм казвал, че голяма роля за успеха на състезателя имат и родителите. В лицето на нейния баща Венци Темелков срещам разбиране и огромна финансова подкрепа. Семейството е съпричастно с успехите и най-важното са си поставили изпълними цели”, поясни още Темелков.

Очаквайте утре  интервю с Бетина Темелкова в звуков формат.