3. Петър Лесов стана Треньор на годината

Петър Лесов стана Треньор на годината

Mного съм щастлив заради тази чест. Радвам се, че успяхме да донесем тази световна титла на България

Националният селекционер по бокс Петър Лесов стана „Треньор на годината” в анкетата на вестник „Труд”, предаде репортер на Novsport.com.

На днешната церемония по обявяването на „Спортист на Годината”, която се проведе в Народния театър „Иван Вазов", Лесов спечели класацията с 156 точки, след като изведе своя възпитаник Детелин Далаклиев до световната титла по бокс в категория 54 кг на шампионата в Милано, Италия.

“Mного съм щастлив заради тази чест. Радвам се, че успяхме да донесем тази световна титла. Пожелавам всичко най-добра на хората. Дано да имаме още много шампиони”, каза Лесов.

Втори в класацията остана Силвано Пранди, който изведе националния ни отбор до 3-ото място на Европейското първенство в Турция, а трети остана Радостин Стойчев, треньор по волейбол на италианския Тренто. И двамата обаче не присъстваха на награждаването.