2. Бойни спортове
  3. Пламен Диков спечели бронз на Белград Оупън

Пламен Диков спечели бронз на Белград Оупън

Пламен Диков спечели бронзов медал за България в кат. до 67 кг. от престижния международен турнир Белград Оупън, в който участваха каратеки от 10 държави

Пламен Диков спечели бронзов медал за България в кат. до 67 кг. от престижния международен турнир Белград Оупън, в който участваха каратеки от 10 държави. Състезателят на карате клуб Петромакс отстрани късно вчера /02.10.2010 г./ в битката за третото място представителя на Унгария с 2:0.

Каратеки от 9 клуба се включиха днес в състезанието Мемориал Спас Георгиев с награден фонд 4 000 лв. При жените победител в кат. OPEN е Борислава Ганева от карате клуб Левски Спартак. При мъжете в тежката категория плюс 75 кг. Любомир Нецов от Левски Спартак завоюва златното отличие.

В кат. до 75 кг. в златото спечели европейския шампион при младежите Николай Цанев от клуб Ипон. В атрактивен и оспорван двубой Цанев се наложи с резултат 5 на 4 над Пламен Диков от Петромакс. Диков завоюва вчера бронзов медал на международния турнир Белград оупън в конкуренцията на каратеки от 10 държави.

Състезанието е проверка за националите преди световното първенство по карате от 27 до 31 октомври в Белград, Сърбия. Организатор на турнира Мемориал Спас Георгиев е Българска национална федерация карате, с домакинството на карате- клуб „Ипон”.