2. Бойни спортове
  3. Росен Милков си осигури участие на европейско първенство по самбо

Росен Милков си осигури участие на европейско първенство по самбо

Представителят на АСК Сливен победи в категория до 57 килограма. Със спечелената титла, Милков си осигури място в националния тим за участие на европейското първенство през април, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Росен Милков спечели златен медал по самбо от държавния шампионат за юноши до 18 години.

Другият сливенски самбист Мони Монев зае второ място в категория до 66 килограма по време на държавния шампионат в столицата. АСК по самбо и джудо Сливен участва в надпреварата с четирима представители, като освен медалистите, останалите юноши на клуба се наредиха съответно на пета и на седма позиции.