2. Бойни спортове
  3. Съперници на Детелин Далаклиев се отказват без бой

Съперници на Детелин Далаклиев се отказват без бой

91 боксьори от 31 клуба участват в турнира за купа България, който се провежда в старопрестолната столица. На ринга във Велико Търново ще се качат всички национални състезатели начело със световния шампион в категория до 54 килограма Детелин Далаклиев. Впрочем, Далаклиев в първите си два мача победи без борба - съперниците му просто не се качиха на ринга.

Очаква се първото появяване на Далаклиев на родна земя след триумфа в Милано през септември да стане утре, когато в полуфинален мач трябва да се боксира срещу юношеския национал Елиан Димитров /Победа Черноморец - Бургас/. Най-голямата изненада на турнира за купа България е отпадането на национала в категория до 75 килограма Младен Манев /Левски/, който загуби от Мариан Момчев /Добруджа/ по точки - 1:3 точки.

В категория до 64 килограма националът Симеон Чамов /ЦСКА/ победи Милан Златев /Победа Черноморец - Бургас/ по точки - 5:2 точки. В категория до 69 килограма Ивайло Савов /Велико Търново/ отказа във втория рунд Даниел Кирилов /Левски/.

Утре са полуфиналите на турнира, а в събота са финалните срещи, след които ще стане известен новият носител на купа България по бокс.