2. Бойни спортове
  3. СК ”Хаджи Димитър” спечели и двата турнира по джудо в Сливен

СК ”Хаджи Димитър” спечели и двата турнира по джудо в Сливен

Турнирът, посветен на Николай Колев, бе спечелен от СК "Хаджи Димитър"

Джудистите на СК ”Хаджи Димитър” /Сливен/ спечелиха осмото издание на турнира за юноши младша възраст в памет на Николай Колев - основател и първи председател на клуба по джудо в Сливен. Те събраха актив от 35 точки, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

На две татамита в зала "Младост" премериха сили представители на 5 клуба от страната – Стара Загора, Велико Търново, Тополчане, “Хаджи Димитър” – Сливен и АСК Сливен. На отборния първенец беше връчена преходната награда "Самурайски меч", като миналогодишен победител бе отново тима СК ”Хаджи Димитър". Домакинът на турнира АСК Сливен в тазгодишното издание зае втората позиция с 30 точки. На трето място се класираха състезателите на Стара Загора с 18 точки.

Победители в отделните категории станаха: 34 кг -  Джордан Тодоров /”Хаджи Димитър”/; 38 кг – Здравко Иванов /”Хаджи Димитър”/ ; 42 кг – Румен Тодоров /”Хаджи Димитър”/; 46 кг – Димитър Стоянов /АСК Сливен/; 50 кг – Исус Чавдаров /Стара Загора/; 55 кг – Костадин Хаджиев /”Хаджи Димитър”/; 60 кг – Антон Златев /АСК Сливен/; 73 кг – Жулиен Железчев /”Хаджи Димитър”/ и + 75 кг – Георги Петков /АСК Сливен/.

“И тази година успяхме да отдадем почит на човека, който даде всичко за създаването на спорта джудо в нашия град. В памет на Николай Колев провеждаме турнира и се радваме, че успяваме за пореден път да съберем джудисти от няколко клуба в страната и да отдадем заслуженото към нашия основател. АСК ”Хаджи Димитър” /Сливен/ спечели преходната награда "Самурайски меч" за втора година, след като преди това домакините също в две поредни издания бяха носители на почетното отличие”, каза за “Сливен спорт” бившият председателят на АСК Сливен Георги Панев.

Междувременно Коледен турнир съпътства традиционната проява. Купа “Хаджи Димитър” противопостави най-малката възрастова група - децата. Участваха 40 джудисти, като в отборната надпревара първото място спечелиха домакините, следвани от представителите на АСК Сливен и  СК Тополчане.

Медали за отделните категории и Купи за отборите зарадваха победителите в двете надпревари по джудо.