2. Бойни спортове
  3. Сливенските джудисти бяха сред най-добрите на Международен турнир

Сливенските джудисти бяха сред най-добрите на Международен турнир

Сливенският спортен клуб “Еврохолд” спечели отборното първо място от Международния турнир по джудо “Олимпия” в столицата.

Сливенският спортен клуб “Еврохолд” спечели отборното първо място от  Международния турнир по джудо “Олимпия” в столицата.

Четвърта позиция зае друг представител от Сливен – АСК “Хаджи Димитър”.

В традиционната проява участваха състезатели от най-малките групи – момичета и момчета до юноши и девойки младша възраст.

Най-внушителна бе групата от Гърция, която наброи  120 джудисти . Представители от Сърбия и Хърватска също се състезаваха за призовите места. България участва със състезатели от всички клубове от страната, които развиват този спорт.

Близо 50 отбора показаха умения на татамито. Джудистите на “Еврохолд” заеха  първи мяста във всички групи, като спечелиха 18 златни, 7 сребърни и 8 бронзови медала.

След сливенските състезатели се наредиха “Илинден”, ”Джудо -Лав”, “Хаджи Димитър”, “Левски”, “ЦСКА”, предаде кореспондентът на Nocsport.com в Сливен.