2. Бойни спортове
  3. Сливенските самбисти спечелиха четири медала от Държавния шампионат

Сливенските самбисти спечелиха четири медала от Държавния шампионат

Самбистите на СК „Хаджи Димитър” (Сливен) спечелиха три сребърни медала и един бронзов от Държавния лично-отборен шампионат за мъже и юноши до 20 години, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен.

Ахмед Вехо стана притежател на двете сребърни отличия, след като в категория до 57 килограма игра финал и в двете възрастови групи, в които загуби и не успя да се изкачи на най-високото стъпало на стълбицата за награждаване. Сливналията зае второто място, след оспорвани двубои в заключителната фаза на състезанието. В тежката категория до 82 килограма съотворникът му Марио Добричков също се нареди на втора позиция. Третото място в категория до 62 килограма бе завоювано от Мустафа Бодев.