2. Бойни спортове
  3. СНИМКИ: Пет златни и общо 15 медала спечелиха състезателите на СК Слава

СНИМКИ: Пет златни и общо 15 медала спечелиха състезателите на СК Слава

15 медала, от които пет златни, спечелиха състезателите от монтанския СК Слава’83 на ХІХ международен турнир по самбо за кадети и кадетки до 16 г.

Турнирът се проведе в зала “Огоста” в Монтана и в него взеха участие 123 състезатели от 10 клуба, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Шест от тях от България.-ЦСКА, Илинден (Сф), Локомотив (Сф), Самбо (Видин), БСП (Панагюрище) и домакините от Слава’83. Чужденстранните представители пък бяха от Торпедо (Вилдесхаузен Германия), Зайчар (Сърбия), Черна гора и Съюз (Дзержинский Русия).

Шампиони в своите категории при кадетите станаха Викторио Пламенов (34), Цветомир Георгиев (72) и Георги Димитров (+84). Със сребърни медали от залата си си тръгнаха Васил Ивайлов (34) и Емил Димитров (78), а с бронзови Георги Тодоров (30), Николай Пламенов (30),  Емил Димитров (78) и Тодор Павлов (+84). Слава’83 спечели първото място в отборното класиране, следван от ЦСКА и Панагюрище.

При кадетките най-високо на почетната стълбичка стъпи Здравка Танова. Дъщерята на треньора на Слава’83 Диян Танов и на президента на клуба Ташко Танов се справи по най-категоричен начин със съперничките си в кат. до 46 кг. Златен медал спечели и Ивета Кръстева в кат. +60 кг. Сребърни медали взеха Петя Петева (46), Катя Димитрова (60) и Никол Евгениева (+60), а бронзови Гергана Александрова (46) и Памела Симеонова (60). Отборен победител и при кадетките станаха домакините от Слава’83, следвани от Топредо (Вилдесхаузен) и ЦСКА .