2. Бойни спортове
  3. Тайсъна от Кукорево ще игре за нова европейска титла!

Тайсъна от Кукорево ще игре за нова европейска титла!

Даниел Асенов се класира на финала на европейското по бокс в Харков

Българският национал Даниел Асенов се класира за финала в категория до 52 кг на европейското по бокс за мъже в Харков (Украйна) и утре ще спори за 4-ата си титла от континентално първенство.

В полуфинала днес Тайсъна от Кукорево бе повече от убедителен срещу представителя на домакините Дмитро Замотаев и го победи с пълното единодушие на съдиите - 5:0 гласа.

В спора за златния медал утре 20-годишният ни боксьор ще се изправи срещу англичанина Дийн Фаръл, който се справи в другия полуфинал с ирландеца Брендан Ървин.

Интересна подробност е, че 19-годишният Фаръл бе част от отбора на "Британските лъвски сърца" в сериите на WSB през този сезон, но записа само една загуба. Тасъна игра за отбора на Франция и успя да постигне победа. Ървин пък има успех над Асенов в мача за бронза на олимпийската квалификация в Самсун през 2016 г., но тогава и двамата се класираха за игрите в Рио.

Ако успее да победи във финала утре, Даниел Асенов ще прибави 4-а европейска титла в колекцията си и трети трофей от началото на годината. През 2013 г. той за пръв път стана шампион на Стария континет, но при юношите в категория до 49 кг от първенството в Анапа (Русия). През 2015 г. триумфира на шампионата в Самоков при мъжете в кат. до 52 кг, в която през този март стана и европейски златен медалист за мъже до 22 г. в Браила (Румъния). В края на февруари в София пък Асенов спечели международния турнир за купа "Странджа" при мъжете.

Финалите в Харков започват в събота от 16:00 часа.