2. Бойни спортове
  3. Тервел Пулев отстъпи на европейския и световен шампион Мехонцев

Тервел Пулев отстъпи на европейския и световен шампион Мехонцев

Пулев загуби битката за европейското злато срещу световния и континентален шампион Егор Мехонцев

Тервел Пулев не успя да се пребори за златния медал на Европейското първенство по бокс. Във финала на категорията до 91 кг. българинът имаше срещу себе си победителят от последното европейско и световно първенство Егор Мехонцев.

Пулев загуби срещата с 1:10 точки в полза на руснака, който защити европейското си злато. С утешителния сребърен медал Тервел Пулев донесе втори медал за българския отбор на първенството в Москва. С бронз в категорията до 75 кг се окичи Младен Манев.

В равностоен първи рунд Пулев се пазеше умело от бързите удари на Мехонцев. Добре пласиран десен му донесе точка преднина, която той успя да запази до първия гонг.

След изключително силно начало на втория рунд за руснака, непосредствено след сигнала той хвана българина в бърза серия удари в тялото и главата. В тази ситуация Пулев не даде точка на съперника си. Кратко след това двамата се вкопчиха един в друг, при което, за да се освободи от хвата, Пулев захвърли руснака в собствения си син ъгъл. Носителят на най-значимите титли за последните две години не се смути и отново атакува българския си съперник. Атаката му донесе три бързи точки, с които обърна мача в своя полза. Това принуди Пулев да търси офанзивата, но това с той оставяше опасни възможности за контраатаки на опонента си. При резултат 3:1 за Мехонцев завърши втория рунд.

В хода третата част Мехонцев бе абсолютен господар на ринга. Европейският шампион с лекота направи още седем точки, за да доведе крайния резултат до 10:1. В заключителните секунди на последната част Пулев бе останал без сили и трудно успяваше да устоява на опонента си. "Новият стар" европейски шампион се възползва от шанса и зарадва публиката в препълнения център "Мегаспорт" с няколко атрактивни удара към претендента за титлата, които му донесоха последните две точки в мача.