2. Бойни спортове
  3. Втори златен медал за България на СП по таекуондо

Втори златен медал за България на СП по таекуондо

България спечели втори златен медал на световното първенство в Санкт Петербург, Русия по таекуондо, съобщиха за Novsport.com.

Амалия Колева стана първенец на планетата в категория до 57 кг на спаринг. Новината потвърди от Русия президента на родната федерация Марио Богданов.

По-рано през деня спортист №1 на Благоевград за 2007 г. Николай Кехайов стана шампион в абсолютната категория при мъжете. Така след като 15 г. България нямаше световен първенец само за един ден нашите вече имат двама световни шампиони.

Възпитаниците на Марио Богданов спечелиха и две бронзови отличия - на Лидия Дукова в категория над 75 кг при жените и на Дюк Неамеруе на специална техника.

Световното първенство приключва в неделя.