Тотнъм се справи с "орлите" в лондонското дерби за първа победа от месец насам (ВИДЕО)

Спърс надви противника си с 1:0

Тотнъм взе важна победа с 1:0 у дома срещу Кристъл Палас в двубой от 35-ия кръг на Висшата лига. Благодарение на попадение на Хари Кейн тимът на Райън Мейсън постигна първа победа в елита на Англия от 8 април и така събра 57 точки, които му отреждат 6-ото място. „Орлите“ пък се свлякоха до 12-ото място с 40 точки на сметката си.

Първото по-добро положение в срещата дойде в 17-ата минута. При едно центриране от ъглов удар, най-високо скочи Кристиан Ромеро, но след удара му с глава, топката срещна напречната греда.

В първата минута на добавеното време Педро Поро центрира в наказателното поле, където Хари Кейн отблизо с глава засече топката с мрежата, давайки аванс на своя тим.

Четвърт час преди края на редовното време „шпорите“ можеха да си решат окончателно мача, но озовалият се сам срещу вратаря Хюн-мин Сон не успя да преодолее Сам Джонстън, който спаси, но въпреки това Палас загуби срещата.