2. Черно Море
  3. Адалберт Зафиров обвини терена в Гоце Делчев за загубата

Адалберт Зафиров обвини терена в Гоце Делчев за загубата

"Можем да си говорим за всичко друго, но не и за футбол, защото на този терен не може да се играе”

Новият треньор на Черно море Адалберт Зафиров обвини лошото състояние на терена в Гоце Делчев  за загубата с 2:3 от местния Пирин в 9-ия кръг на А група.

„Моряците” изиграха слабо първо полувреме и се вдигнаха през втората част, но в крайна сметка си тръгнаха с празни ръце от Гоце Делчев и остават в зоната на изпадащите.

„Можем да си говорим за всичко друго, но не и за футбол, защото на този терен не може да се играе”, заяви след двубоя нервираният Зафиров.

Според наставника в две от важните ситуации теренът е попречил на Черно море. Той смята, че единият от головете на Пирин е паднал заради подхлъзване на Александър Александров на лошия терен, а в 65-ата минута, когато Миро Манолов бе изведен сам срещу вратата, пак теренът е бил виновен той да настъпи топката и да пропусне изгодния момент.

Зафиров не спести критиките и за своите играчи. Той каза, че не може Черно море да допуска два идентични гола от корнери, които се оказаха най-важни за загубата.
Илиан Илиев: Опитваме се да задържим летвата