2. Черно Море
  3. Георги Илиев победи сам Светкавица във Варна (Снимки)

Георги Илиев победи сам Светкавица във Варна (Снимки)

Капитанът на Черно море отбеляза единственото попадение в мача от пряк свободен удар

Отборът на Черно море (Варна) надделя с минималното 1:0 над гостуващия Светкавица в мач от програмата на 14 кръг на българската "А" група. Единственото попадение в не особено атрактивния мач отбеляза Георги Илиев в 26-та минута, когато реализира изключително красиво пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на гостите.

Сблъсъкът във Варна започна с високо темпо и противно на очакванията на домакините Светкавица първи имаше шанс за гол. В 6-та минута бранителите на Черно море реагираха твърде бавно и позволиха на Тихомир Кънев да овладее на чиста позиция една топка, получена от дълбочина. Последната преграда пред Кънев Пиргов успя да запази вратата си суха.

Четири минути по-късно и „моряците” показаха зъби – Дончо Атанасов комбинира с капитана Георги Илиев и Атанасов остана на чиста позиция, но Георгиев успя да избие удара му трудно. Избитата топка попадна в Георги Божилов, който също стреля, но в тялото на противников бранител.

В 17-та минута Христов бе изведен зад защитата на Черно море, но главният съдия Георги Кабаков от Пловдив отсъди засада. Положението бе много тънко, но засада все пак имаше.

В 26-та минута капитанът Георги Илиев изведе Черно море напред. Той реши да изпълни пряк свободен удар, извършен срещу Паломино на около 20 метра от вратата на Светкавица, и го направи по страхотен начин. Илиев прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Георгиев и откри за 1:0.

След гола гостите се хвърлиха в атака, но се виждаше липса на изненада срещу противника и до чисти положения не се стигна. Секунди преди края на редовните 45 минути обаче Мартин Христов бе изведен от дълбочина и остана очи в очи с Илко Пиргов, който се хвърли в краката му, спасявайки сигурен гол. Така двата тима се прибраха да почиват при резултат 1:0 в полза на варненци.

Второто полувреме започна с натиск и по-свежа игра от страна на домакините, а в 50-та минута Паломино пропусна да удвои от чиста позиция срещу Георгиев. В 55-та минута влезлият като резерва Румен Николов бе фаулиран на границата на пеналта на Светкавица. Това бе чудесна възможност за класния изпълнител на преки свободни удар Георги Илиев, който в случая обаче стреля право в стената от играчи на гостите.

В 63-та минута Славчо Шоколаров получи топката в полето на домакините след центриране от десния фланг на атаката на Светкавица, но точният му удар бе твърде слаб, за да затрудни вратаря на „моряците” Илко Пиргов.

Пет минути по-късно Мирослав Манолов направи страхотен рейд по лявото крило между играчите на гостите и падна в наказателното поле на противника. Манолов поиска дузпа, но в замяна получи от рефера Георги Кабаков жълт картон за симулация, като ситуацията остана спорна.

В 77-та минута Стоянов успя да овладее едно подаване отдясно в полето на Черно море, но ударът му мина високо над вратата на Пиргов. Секунди по-късно Илиев изпълни поредния си фаул, но изстрелът му бе избит от Георгиев в корнер. От тима на „мълниите” стражът Георгиев заслужава да бъде отличен, тъй като днес спаси почти всички от многобройните удари на варненци.

До края на сблъсъка гостите не успяха да променят нищо в резултата, а възможности за Черно море пропуснаха Мирослав Манолов и Петков.