2. Черно Море
  3. Младшата възраст на Черно море сбърка в Ловеч

Младшата възраст на Черно море сбърка в Ловеч

"Оранжевите" победиха с 2:1

С нелепа варненска загуба приключи дербито от ХІІІ кръг на Елитната група до 17 г. между футболистите на “Литекс” и “Черно море”, съобщават варненци. В Града на люляците “оранжевите” победиха измъчено с 2:1, но отборът младша възраст на “Морето” с треньор Калоян Георгиев може само да съжалява, че е изпуснал да вземе поне 1 т. Двубоят се игра на изкуствения терен в Ловеч, което в никакъв случай не се отрази на качеството на двубоя.

Гостите влязоха вихрено в срещата и откриха резултата още в 5-ата минута. Топреализаторът Валентин Йосков откри резултата, след като се възползва от грешка в отбраната на “Литекс”. До края на полувремето “люляците” стигнаха обаче до пълен обрат в мача, като попаденията паднаха след неразбории в отбраната на “Черно море”.

След почивката домакините се окопаха здраво в своята половина и “моряците” изпуснаха поне да изравнят, а защо не и да спечелят. Те пропиляха няколко изгодни голови положения, които коренно можеха да променят игровата логика и резултата в дербито.

Така се стигна до 3-ата загуба а “Черно море” в Елитната футболна група до 17 г. След 13 кръга младшата възраст на легендарния варненски тим е 5-ти с 8 победи, 2 равенства и само 3 поражения.

Наставникът на тима Калоян Георгиев коментира за Медийна група “Черно море”, че отборът му не е заслужавал да загуби в Ловеч.

“С оглед показаното на терена най-реален беше равният резултат. Но има и такива мачове, гледаме напред. Търсим реванш още в събота, когато ни гостува “Славия””, каза треньорът на “моряците”.

Мачът с “белите” ще се играе на 25 октомври от 10,30 ч. на стадиона под Аспарухов мост.

“Черно море U17”: Христо Ковачев, Светослав Павлов, Цанко Иванов, Марин Сираков, Румен Касабов, Кристиян Събев, Иван Илиев, Слав Славов, Валери Христов, Валентин Йосков, Николай Николаев (Габриел Атанасов, Владислав Данчев, Георги Радев, Костадин Димитров).

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)