2. Черноморец (Бс)
  3. Академик и Черноморец не се победиха в първия си мач от пролетта (видео)

Академик и Черноморец не се победиха в първия си мач от пролетта (видео)

Срещата на стадион "Славия" завърши наравно 1:1

Отборите на Академик (София) и Черноморец (Бургас) започнаха пролетния полусезон с равенство. Първият двубой за двата тима в А група за 2011-та година се игра на стадион „Славия” и приключи при равенство 1:1. Отборите се представиха равностойно, като на почивката гостите от Бургас водеха в резултата, но през вторите 45 минути Академик изравни и по този начин двата тима грабнаха по точка.

„Студентите” започнаха по-добре двубоя, като действията на терена в началните минути се развиваха предимно в половината на Черноморец. Редовски можеше да открие в 4-ата минута, но ударът му бе отразен по блестящ начин от Борел и топката не влетя в мрежата на бургазлии.

Черноморец отвърна с великолепен удар от пряк свободен удар на Савио, но кълбото премина на по-малко от метър от вратата на Стоянов.

Последваха равностойни минути, а постепенно Академик започна да се представя по-добре. В 32-ата минута обаче Черноморец излезе напред в резултата, след като Георги Андонов отправи великолепен изстрел от далечно разстояние от пряк свободен удар, като топката влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на Стоянов. При минимална преднина за гостите дойде и почивката.

Академик изравни почти веднага след подновяването на играта. „Студентите” започнаха много активно и при едно центриране от корнер, Николов игра с глава и намери Аспарух Василев, който довкара с глава топката в мрежата на Борел.

След попадението, Академик продължи да се представя добре, но Редовски пропусна да изведе тима си, след като ударът му бе блокиран от противников играч.

Черноморец пък можеше да вкара второто си попадение в 54-ата минута, когато Андонов прати кълбото с глава към Стоянов, но стражът се намеси блестящо и изби.

След като изтече един час игра на „Славия”, последваха нови равностойни минути. До края на двубоя имаше няколко интересни момента, но нов гол не падна и мачът завърши 1:1.

След равенството Академик е 12-ти с 13 точки, а Черноморец заема 4-ото място с 29.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец