2. Черноморец (Бс)
  3. Черноморец разгроми Локо (Мездра) и при дублиращите отбори

Черноморец разгроми Локо (Мездра) и при дублиращите отбори

Дублиращият тим на Черноморец (Бургас) разгроми гостуващия Локомотив (Мездра) с 4:0 в мач от 5-ия кръг на първенството, съобщиха от пресслужбата на бургазлии. Домакините имаха игрови превес през цялото време, но до почивката така и не успяха да превземат вратата на Стефано Кунчев, който се отличи с добри намеси. Пропуски за „акулите” направиха Крум Стоянов, Васил Тачев, Денис Тодоров и Николай Кралев.

След почивката обаче бургазлии се отпушиха. Малко след подновяването на играта, Тачев откри след разбъркване в полето на мездренчани. „Железничарите” бяха пречупени окончателно в рамките на 2 минути в средата на втората част.

В 65-ата минута току-що влезлият като резерва Цвятко Петков удвои с премерен удар от границата на наказателното поле, а в 66-ата Георги Терзиев с глава направи аванса на своя тим класически. В последните секунди на двубоия Стоян Мантаров бе съборен в полето и реферът отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Живко Петков, който не сбърка и оформи крайното 4:0.

За мача с Локомотив дублиращият тим на Черноморец (Бургас) бяха подсилени с четирима футболисти от представителния мъжки отбор - вратарят Владислав Стоянов, Венцислав Бонев, Георги Терзиев и Орлин Старокин.

„Акулите” имат 6 точки в първенството на дублиращата група и са в средата на временното класиране.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец