2. Черноморец (Бс)
  3. Монтана погледна към спасението след 2:0 над Черноморец (видео)

Монтана погледна към спасението след 2:0 над Черноморец (видео)

„Акулите” на Балъков се простиха с шансовете си за класиране в Европа

Отборът на Монтана постигна жизненоважна победа, която почти гарантира оставането на тима в елита, с 2:0 над състава на Черноморец. Срещата се игра на стадион „Огоста” и бе от програмата на 23-ия кръг на родната „А” група. Поражението пък значи, че бургазлии се простиха с надеждите и мечтите си за класиране на едно от местата даващи право на участие в евротурнирите догодина. Мичев откри в 42-ата минута, а резервата Едуардо оформи крайното 2:0 в 87-ата. Дебют за „акулите” пък направи бразилецът Далмо Да Силва, но той не направи нищо по-запомнящо се.

Двубоят започна с малко по-организирана игра на домакините, но като цяло началото бе нервно и за двата тима. Във 2-та минута Кондев стреля от около 20 метра, ала кълбото премина далеч от дясната греда на Борел. 120 секунди по-късно Чипилов центрира много остро в наказателното поле на гостите, но там нямаше негов съотборник, който да засече.

Първият точен удар по посока на една от двете врати пък дойде в 16-ата минута и бе дело на Илиев, който стреля от фаул, а Борел улови кълбото в обятията си без особени проблеми. Няколко минути по-късно Миро Иванов шутира опасно от фаул, но топката излезе в аут. След това положение играта се пренесе трайно в центъра на терена, а грешките там зачестиха.

Към края на първата част Монтана натисна и в 41-ата минута бе близо до гола, когато Венци Иванов свали с гърди за Миро Иванов, който стреля с десния крак, но пак не намери очертанията на вратата на Борел. В следващата минута обаче, нищо не бе в състояние да помогне на стража на бургазлии, след като Мирослав Иванов овладя топката около дъгата на наказателното поле, центрира меко към непокрития Мичев, който засече от въздуха елегантно с левия крак в обратния ъгъл - 1:0.

До края на полувремето не падна нов гол и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част започна малко по-добре за „акулите” и в 51-ата минута Карбони стреля силно от около 25 метра, но право в ръцете на Иванов. В 64-ата минута гостите отново бяха близо до попадение, след като Зайц центрира отдясно, дебютантът Да Силва отправи удар с глава, но кълбото премина малко над напречната греда на Монтана. В 80-ата минута Морис навлезе в наказателното поле отляво, стреля по земя с левия крак към далечния ъгъл, но Иванов със сетни сили изби в ъглов удар.

Така дойде 87-ата минута, когато Монтана, при една добра контраатака, съумя да удвои преднината си, след като Илиев се пребори за топката в наказателното поле, върна за резервата Едуардо около точката на дузпа, който хладнокръвно реализира с десния крак за 2:0.

Реферът Николай Йорданов даде цели 6 минути продължение на срещата, което предизвика напрежение по трибуните на „Огоста”. В 3-ата минута от добавеното време Едуардо излезе сам в наказателното поле, финтира бранител, който впоследствие откровено го спъна, но съдията на отсъди дузпа.

До края ново попадение не падна и така Монтана изненадващо победи Черноморец с 2:0 и подсигури спасението си в „А” група, докато „акулите” се простиха с мечтите си за класиране за евротурнирите.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец