2. Черноморец (Бс)
  3. Силен уикенд за юношите на Черноморец

Силен уикенд за юношите на Черноморец

Победа и равен за "акулите" срещу Литекс

Елитните формации на Черноморец-Бургас записаха силни мачове по време на уикенда. И двата отбора играха срещу силния противник на Литекс, като успяха да запишат победа и равенство.

Успехът дойде от домакинския двубой на старшата възраст, който се игра в Поморие. Момчетата на треньора Малин Орачев постигнаха ценна победа с 1:0 и добавиха нови три точки в актива си. Единственото и победно попадение отбеляза Ахмед Ахмедов в 66-та минута. Бургазлии дори завършиха срещата с човек по-малко, след като десетина минути преди края червен картон получи Ангел Лазаров. С актив от 21 точки, „акулите“ заемат 9-то място във временното класиране. В следващия, последен, кръг от полусезона те гостуват в Кюстендил на Велбъжд. Срещата е на 23-ти ноември /събота/ от 14:00 часа.

17-годинишни „акули“ също изнесоха силен мач и измъкнаха точката като гост на Литекс. Срещата завърши при резултат 0:0, но въпреки липсата на голове, момчетата на треньора Николай Кръстев се представиха на ниво и изпуснаха няколко много добри положения. С тази точка бургазлии остават на 8-мо място във временното класиране, с актив от 13 точки. В следващия кръг черноморци посрещат тима на Пирин 2001 Благоевград. Срещата е на 30-ти октомври /сряда/ от 11:00 часа.

Илия Груев: Лудогорец е това, което трябваше да бъде Черноморец