2. - Други
  3. Динамо унищожи ЦСКА в московското дерби (видео)

Динамо унищожи ЦСКА в московското дерби (видео)

Воронин и Курани поведоха Динамо към разгрома с 4:0 над "армейците"

Отборът на Динамо (Москва) размаза ЦСКА (Москва) като гост в дербито на 23-ия кръг на руската Премиер лига. Така Динамо се доближи само на 2 точки от днешния си съперник в класирането – „армейците” са на второ място с 46 точки, а Динамо позиция по-надолу с 44.

Днес нищо за ЦСКА не се получаваше, а и късметът бе обърнал гръб на Вагнер Лав, Сейду Думбия и компания. От своя страна гостите чакаха грешките на „армейците” в полузащита и бързо се прегрупираха в атака.

Динамо стигна до успеха с по 2 гола във всяко полувреме. Резултатът откри Андрий Воронин в 36-та минута. След поредната грешка на центъра, в отбраната на ЦСКА зейна огромна пробойна, украинският нападател бе оставен непокрит, спокойно влезе в наказателното поле, на 2 пъти залъга вратаря и хладнокръвно прати кълбото в долния ляв ъгъл. Само 3 минути по-късно дойде ред и на другата звезда в атака на тима да се разпише. Кевин Курани покачи на 2:0 за Динамо и даде комфортен аванс за своите.

След пороен дъжд и много нерви в съблекалнята на ЦСКА на полувремето, домакините излязоха за обрат през втората част. Нищо такова обаче не се получи и зрителите видяха нови 2 попадения в мрежата на ЦСКА.

Фернандес и резервата Кокорин записаха имената си сред голмайсторите и направиха резултата разгормен. Крайното 4:0 за Динамо не е реалният резултат, тъй като домакините удариха 2 греди и изпуснаха куп удобни положения да направят мача по-заплетен.

Така ЦСКА остава в зоната на Шампионската лига, а Динамо със своите 2 точки по-малко е в зона Лига Европа.