Гвинея е на 1/4-финал на Купата на африканските нации след драматична победа (ВИДЕО)

Тимът надделя над Екваториална Гвинея с 1:0 след късен гол

Гвинея е поредният отбор, който си осигури място на 1/4-финалите за Купата на африканските нации, след като победи Екваториална Гвинея с 1:0 с късен гол, дело на Мохмед Байо. В следващия етап от турнира Гвинея ще се изправи срещу победителя от двойката Египет – ДР Конго.

След скучновато първо полувреме на „Стад Аласан Уатара“, след почивката Морган Гилавоги опита късмета си след пас на Мохамед Байо, но ударът му бе неточен.

В 55-ата минута Екваториална Гвинея остана с човек по-малко на терена, след като Федерико Бикоро бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.

Минута по-рано пък гол на Мори Конате за Гвинея не бе зачетен заради засада.

Въпреки че бе с десет души, Екваториална Гвинея получи правото да изпълни дузпа в 69-ата минута, но ударът на Емилио Нсуе срещна гредата.

Осем минути преди края на редовното време Серу Гираси засече центриране в наказателното поле, но вратарят на Екваториална Гвинея Хесус Овоно спаси.

Драмата в мача стана пълна в 8-ата минута на добавеното време, когато Ибрахим Диаките центрира добре в наказателното поле, където най-добре позициониран бе Мохамед Байо, който с глава порази вратата на Екваториална Гвинея и изпрати Гвинея на 1/4-финалите в турнира за Купата на африканските нации.