2. - Други
  3. ПСЖ надви Гинган като гост с резервите

ПСЖ надви Гинган като гост с резервите

Лукас Моура вкара двата гола след почивката преди важния реванш с Манчестър Сити в Шампионска лига

Шампионът Пари Сен Жермен надви Гинган с 2:0 като гост в 33-ия кръг на Лига 1 с два гола на Лукас Моура през втората част, въпреки че мислите на парижани бяха почти изцяло насочени към реванша с Манчестър Сити в Шампионска лига идната седмица.

Лоран Блан направи цели 9 промени в своя състав след първия мач със Сити в Париж (2:2), за да съхрани силите на звездите си за втория мач на „Етихад”.

Гигнан контролираше повече играта през първата част, но удар на Матюиди бе избит, а гол на Джими Брианд бе правилно отменен заради засада при паса към нападателя на Гинган.

Вратарят Кевин Трап се контузи в края на първата част и бе сменен от Салваторе Сиригу на почивката.

10 минути след паузата Кристофър Нкунку получи пас в наказателното поле вдясно и Сорбон го спъна за дузпа в полза на ПСЖ. Лукас Моура уверено се разписа от бялата точка с нисък удар почти в средата на вратата.

В 71-ата минута Курсава направи двойно с Матюиди отляво, набра скорост по фланга и подаде ниско за Лукас Моура, който изпревари защитник, овладя и ниско направи 2:0 пак в левия ъгъл с втория си гол в мача.

ПСЖ има вече 83 точки на върха с огромен аванс от 28 точки пред втория Лион и третия Монако, който има и мач по-малко. Гинган е 15-и с 39.