Селтик спечели Олд Фърм срещу Рейнджърс (ВИДЕО)

"Детелините" спечелиха с 2:1

Селтик победи Рейнджърс с 2:1 като домакин в Олд Фърм от 21-ия кръг на Висшата лига на Шотландия. Двата тима са начело във временното класиране в първенството.

Селтик постигна трети пореден успех и е първи с 51 точки от 21 изиграни мача, а Рейнджърс, който прекъсна победната си серия, заема второто място с 43 точки в актива си, но има две срещи по-малко.

Футболистите на Селтик поведоха с 2:0 до 47-ата минута на двубоя. Португалецът Пауло Бернардо в 25-ата минута и японецът Кього Фурухаши в 47-ата донесоха аванс от два гола за домакините.

32-годишният защитник Джеймс Таверниър се разписа за гостите в 88-ата минута.

Тимът на Рейнджърс остана с човек по-малко в 71-ата минута на мача заради директния червен картон на Леон Балогун за грубо нарушение.