2. - Други
  3. Унгария шокира Чехия с късен гол в Прага (видео)

Унгария шокира Чехия с късен гол в Прага (видео)

Мачът бе част от подготовката на домакините за Евро 2012

Националният отбор на Унгария по футбол победи драматично с гол в края този на Чехия с 2:1 в приятелска среща играна на "Женерали Арена" в Прага.

Мачът бе част от подготовката на домакините за Евро 2012. Това бе последна среща за чехите преди старта на еврофиналите и първа тяхна загуба от 5 мача насам.

Първите два гола в срещата паднаха в началото на първото полувреме. Резултатът в мача бе открит от гостите, които стигнаха до попадение още в 7-ата минута дело на звездата на тима Балаш Джуджак.

В 24-ата минута обаче Чехия си спечели дузпа за фаул срещу Милан Барош и Михал Кадлец бе точен от бялата точка за 1:1.

През втората част чехите пропуснаха няколко голови възможности, но в 88-ата минута бяха изненадани от своя съперник, който вкара второ попадение чрез Адам Гюрчо и с него спечели и мача.