В последното "Олд Фърм" за сезона: Рейнджърс шокира Селтик с 3:0 (ВИДЕО)

Двата гранда от Глазгоу изиграха зрелищен мач

Рейнджърс победи с 3:0 Селтик у дома в последното издание на "Олд Фърм" в шампионата на Шотландия през сезона. Това бе първата загуба на "келтите" след 34 поредни мача без поражение.

"Сините", които ще финишират втори в крайното класиране, поведоха в резултата още в петата минута, когато Тод Кантуел се разписа при добавка.

Половин час по-късно Джон Сутар удвои резултата след центриране от ъглов удар на Джеймс Тавърниър.

В 70-ата минута Фешън Сакала оформи класическия успех в полза на домакините. Рейнджърс спечели в дербито за първи път през сезона в общо шест мача във всички турнири.

Селтик си осигури предсрочно спечелването на 53-та титла в своята клубна история преди седмица. Тимът е недостижим на върха с актив от 95 точки, докато Рейнджърс е втори с 85 точки три кръга преди края.

"Зелено-белите" триумфираха и с купата на Лигата, а през юни ще се изправят срещу Инвърнес Каледониън Тисъл във финала за Купата на Футболната асоциация.