2. Други спортове
  3. Кристиан Берки спечели титлата на кон с гривни

Кристиан Берки спечели титлата на кон с гривни

Двукратният световен шампион, който е и европейски шампион на този уред, получи оценка от 16.066 точки

Двукратният световен шампион Кристиан Берки (Унгария) спечели драматично титлата на кон с гривни от турнира по спортна гимнастика за мъже на олимпийските игри в Лондон. 27-годишният Берки, който е и европейски шампион на този уред, получи оценка от 16.066 точки. Втори класира представителят на домакините Луис Смит, който също получи оценка от 16.066 точки.

Смит не успя да донесе първа олимпийска титла за домакините в турнир по спортна гимнастика от последните 116 години. Той е бронзов медалист от Пекин'2008. Берки спечели златото, след като получи 9.166 точки за изпълнение, а Смит - 9.066 точки. Трети е друг британец - Макс Уитлок с 15.600 точки.

8. Вид Хидвед (Унгария) - 14.300

Илиана Раева: Журналистите сте главни виновници за провала на българите в Лондон

В Рио няма да имаме отбори и спортисти, предрича треньорката по художествена гимнастика

Михаела Маевска: Сами изпуснахме медала в Лондон

„Съжалявам, защото разочаровахме много хора и една от грешките бе моя", заяви грацията при пристигането на ансамбъла на летище „София”

Трогателно посрещане за българските медалисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Станка Златева, Тервел Пулев и Петър Стойчев обраха аплодисментите на летището

Илиана Раева в София: Бяхме спечелили медала, но в последния момент го изпуснахме

"Единствено Михаела (Маевска) иска да се откаже, всички останали възнамеряват да продължат", каза треньорката на ансамбъла ни по художествена гимнастика

Тервел: Горд съм, че спечелих медал (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сега съм по-спокоен, отколкото преди заминаването", призна Пулев при завръщането от Лондон

Стефка Костадинова в София: Финансирането беше обезпечено, липсва нещо в треньорите, в спортистите дори

Трябва да се работи точно върху олимпиадата, не толкова върху световни и европейски първенства, обяви председателят на БОК

С два олимпийски медала се върнахме 60 години назад

Олимпийските игри бяха закрити с бляскава церемония, но споменът за тях ще нагарча на българския спорт - България не успя да вземе злато за пръв път от Хелзинки 1952 г.

Стефка: Да си свиваме лозунгите и да се хващаме за работа

Съжалявам за Станка, Ваня и ансамбъла, волейболистите са героите ни

Японката Наруми Куроси е "последната" олимпийка на игрите в Лондон

Олимпиадата в Лондон започна на 25 юли с футболен мач между женските отбори на Великобритания и Нова Зеландия