2. Други спортове
  3. Българин е европейски шампион във водната Формула F250

Българин е европейски шампион във водната Формула F250

Никола Тодоров спечели титлата в Италия

Българинът Никола Тодоров спечели титлата на Европейското първенство във водната Формула F250 в Сан Нацаро, Италия.

Състезателят на "Водомоторен клуб Тутракан" записа три победи и едно трето място в четирите серии на надпреварата с бързи лодки и събра 20 точки в крайното класиране, за да триумфира за втора поредна година.

Със среброто се окичи представителят на домакините Матиа Калдзолари със 17 точки, а германецът Инго Хепнер се нареди трети с 15 точки.

Още двама българи взеха участие в състезанието. Емил Емилов се класира шести с 10 точки след технически затруднения с мотора на лодката, а Панайот Стоянов стартира със здравословни проблеми, но успя и се класира седми с 9 точки.

В клас Powerboat F250 лодките се движат по водното трасе със скорост от 140-150 км/ч., което прави надпреварата много атрактивна за зрителите.

Над 350 състезателки участваха в третото издание на турнира по художествена гимнастика "Фрезколиада"

Първа загуба за шахматистките в Будапеща

Шок! Насар спира със спорта заради шефовете в щангите

„Няма да се продам и да се състезавам за друга страна“

Над 120 ретро автомобила ще участват в конкурс за елегантност във Варна

За победителите са предвидени няколко приза, а най-важният от тях е наградата на публиката

Българка е на финал на Световната купа по паркур

Битката за медалите е по-късно днес

Нова победа за българския шахмат в Будапеща

Женският ни тим надделя над Словакия

Насар отсвири президента заради Иван Иванов и борбата в щангите

Олимпийският шампион отказва да бъде заедно с Антон Коджабашев и националния треньор