2. Други спортове
  3. Белгиец спечели XI етап от Обиколката на Франция

Белгиец спечели XI етап от Обиколката на Франция

Яспер Филипсен от отбора на Алпесин ликува в Мулен

Белгиецът Яспер Филипсен от отбора на Алпесин спечели 11-ия етап от колоездачната Обиколка на Франция, който беше с дължина 180 километра от Клермон Феран до Мулен.

Времето на белгиеца е 4 часа, 1 минута и 7 секунди.

С времето на победителя финишираха 17-те колоездачи от основната група, като 2-и се нареди Дилън Груневеген (Нидерландия), а трети остана Фил Баухаус (Германия) от Бахрейн-Викториъс. Защитаващият титлата си от миналата година Йонас Вингегор (Дания) от отбора на Джъмбо-Висма, остава начело в генералното класиране и продължава да държи жълтата фланелка.

За 25-годишният белгиец Филипсен това е четвърта етапна победа през тази година, след като триумфира в 3-ия, 4-ия и 7-ия етап, а днес постигна успеха и в 11-ия с доминиращ финален спринт. Четири от петте спринта за премия през тазгодишното издание на „Тур дьо Франс“ са негови, а последният колоездач, спечелил пет спринта в това състезание, е Марсел Кител (Германия) през 2017-а година. Следващият равнинен етап ще бъде 19-ият на 21-и юли, преди състезанието да завърши също със спринт на „Шанз’Елизе“.

Но първите пет в генералното класиране завършиха с времето на днешния победител, което остави без проблеми на върха Вингегор.

Неговото генерално време в главното индивидуално подреждане е 46 часа, 34 минути и 27 секунди. На 17 секунди след него е словенецът Тадей Погачар, а трети се движи Джей Хиндли от Австралия на 2:40 минути.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България