2. Други спортове
  3. Бивш рефер спечели три медала на Световно първенство по плуване

Бивш рефер спечели три медала на Световно първенство по плуване

Бившият международен асистент рефер Георги Славов (на снимката вдясно) направи истински фурор на Световното първенство по плуване за ветерани. Плевенчанинът, който е и майстор на спорта, спечели един сребърен и два бронзови медала в своята възрастова група (50-55 години) на шампионата в Бризбейн (Австралия).

Повече от 1000 състезатели от 35 държави взеха участие в първенството като част от дисциплините се проведоха в океана.

Медалите са плод на пет месечна усилена и целенасочена плувна подготовка в басейна и извън него. Георги Славов успя да се пребори за отличията в конкуренцията на традиционно силни плувци от Германия, Франция, Бразилия, Аржентина, Нидерландия. Плевенчанинът е амбициран за следващото световно първенство, което ще се проведе в Мароко, да спечели титла.

0% лихва по кредитните карти от Fibank до края на 2024 г.