2. Други спортове
  3. Филипо Гана спечели индивидуалния етап по часовник в Обиколката на Испания

Филипо Гана спечели индивидуалния етап по часовник в Обиколката на Испания

Сеп Къс даде сериозна заявка за крайната победа

Италианецът Филипо Гана от отбора на Инеос спечели 10-ия етап от Обиколката на Испания, който бе индвидиуална езда по часовник с начало и край във Валядолид.

Двукратният световен шампион в шосейното колоездене в стартовете по часовник показа изключително каране и измина дистанцията от 25,8 километра за 27 минути и 39 секунди.

Втори на 16 секунди остана друг световен шампион - белгиецът Ремко Евенепул от Соудал Куик-Степ, а трети на 36 секунди завърши шампионът от Обиколката на Италия Примож Роглич (Словения/Йъмбо-Висма).

Големият печеливш от днешния старт обаче бе съотборникът на Роглич и лидер в генералното класиране Сеп Къс.

Американецът, който няма славата на особено силен часовникар, завърши на 13-о място на 1:29 минути зад Гана.

Така той успя да запази много голяма част от аванса си на върха в общото подреждането и ще започне втората половина от "Вуелтата" като абсолютен фаворит за това да завърши с "червената фланелка".

Втори зад Къс в генералното класиране на 26 секунди е испанецът Марк Солер от състава на Обединените арабски емирства.

Солер финишира осми на 1:12 минути зад победителя Гана.

Трети в общото подреждане е Евенепул, който обаче е на 1:09 минути зад Къс. Роглич е четвърти на 1:36 минути, а шампионът от Обиколката на Франция Йонас Вингегор (Дания/Йъмбо-Висма) е седми на 2:02 минути.

Колоездачната обиколка на Испания продължава в сряда с 11-ия етап.

В него ще бъдат преодоляни 163,5 километра от Лерма до Ла Лагуна Негра.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България