Французойка триумфира на "Аспарухов меч"

Французойката Тоскан Тори спечели първото място на сабя при девойките на международния турнир по фехтовка "Аспарухов меч", валиден за Световната купа.

Втора се класира Анна Шпиец (Унгария), а третото място си поделиха Александра Лий (САЩ) и Самира Шокирова (Узбекистан). В състезанието, което се провежда в Пловдив, участваха 155 сабльорки от 25 държави.

За България на пътеките излязоха Мая Антонова, Сияна Епитропова, Ралица Гаджева, Мариела Георгиева, Мия Лицова, София-Александра Медарска, Кристина Миланова, Натали Мишинова, Михаела Николова, Моника Николова, Христина Оронова, Виктория Витлиемова и Ива Власева.

От младите състезателки най-добре се представи Кристина Миланова, която влезе сред най-добрите 64 и завърши на 55-o място. Тя излезе от групите с три победи и три загуби, a в първия кръг на елиминациите се наложи над Йелин Зу (Австралия) с 15:10. В двубоя за място сред най-добрите 32 възпитаничката на фехтовален клуб "Свечников" отстъпи пред Жанет Ковач (Унгария) с 5:15.

От групите излязоха още Мариела Георгиева, Михаела Николова, Сияна Епитропова, Виктория Витлиемова, Ралица Гаджева и София-Александра Медарска.

В края на втория състезателен ден по традиция беше връчена и наградата "Лекарски" за най-добре представил се български фехтовач. Тя се присъжда в памет на Асен Лекарски, един от най-големите фехтовачи на страната. Тази година призът отиде при 16-годишния възпитаник на фехтовален клуб Пловдив БГ Николай-Томас Георгиев, завършил вчера на 16-о място при младежите.

Днес "Аспарухов меч“ продължава с отборните боеве за младежи и за девойки.

Български бейзболисти подобриха рекорд на "Гинес"

Всички документи и заснетият видео материал са предадени онлайн

България с отборна титла за Купата на Белград

Министър Глушков връчи златните медали от ЕП по плажен хандбал на Унгария и Нидерландия