2. Други спортове
  3. Клубни шампиони на България по шахмат станаха ШК „Найден Войнов” при мъжете и ЦСКА при жените

Това определиха крайните резултати от приключилото днес Държавно отборно първенство по шахмат в черноморския курортен комплекс Албена

Клубни шампиони на България по шахмат за 2010 г. станаха ШК „Найден Войнов” при мъжете и ЦСКА при жените. Това определиха крайните резултати от приключилото днес, 02.06. (сряда), Държавно отборно първенство по шахмат, което се проведе в черноморския курортен комплекс Албена. Осемте най-елитни отбора при мъжете и жените премериха сили в много оспорвана и интригуваща борба за победа в едно от най-важните състезания в календара на Българската федерация по шахмат.

8. Михаил Тал

От елитната група при мъжете отпаднаха отборите на ШК „Лукойл-Нефтохимик” и ШК „Марица-Пловдив”, а тяхното място се заема от ШК „Спартак Плевен XXI” и ШК „Абритус”. При жените отпадат клубовете ШК „Кракра Пернишки” и ШК „Михаил Тал”, като новите попълнения в дамския елит са ШК „Виктори” и ШК „Георги Даскалов”.

Тази година организаторите отчетоха присъствието на изключително силни майстори на шахматната дъска- общо 26 гросмайстори и 39 международни майстори.

Особено голяма беше интригата в мъжката версия на първенството, където сочената за фаворит звездна селекция на ЦСКА остана на второ място.

Както вече ви информирахме първенството е прелюдия към открития шампионат за купа „Албена”, който започва утре, 3-ти юни (четвъртък). Тази година той е част от веригата „Балкан Гран При” и се очаква силно международно присъствие. (БТА)
България е световен шампион по мажоретен спорт

Стилияна Николова вече мечтае за Олимпийските игри в Лос Анджелис

Гимнастичката провежда мастърклас заедно с Катрин Тасева

Победа и загуба за България на шахматната Олимпиада

Мъжете постигнаха успех в Будапеща

Цанко Цанков записа световен рекорд на 120 километра без спиране

Родният плувец взе разстоянието от село Ясен до Козлодуй за 18 часа 1 минута и 39 секунди

Николай Илиев: Никой не може да отнеме постиженията на Цанко Цанков