2. Други спортове
  3. Красен Кралев награди бронзовия медалист от Световното по плуване Йосиф Миладинов

Председателят на федерацита Георги Аврамчев благодари на министъра за подкрепата

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетен плакет на ММС бронзовия медалист от Световното първенство по плуване за юноши Йосиф Миладинов. 16-годишният талант спечели бронзовото отличие в Будапеща, Унгария на 50 метра бътерфлай с нов национален рекорд.

На шампионата Миладинов записа отлично представяне и на 100 метра бътерфлай, финиширайки четвърти. В сериите на дисциплината Йосиф подобри националния си рекорд с 51.91 и стана първият български плувец, който слиза под 52 секунди на 100 м бътерфлай. Освен това с постижението си младата ни надежда покри норматив „А“ и взе квота за Олимпиадата в Токио. Това го прави вторият ни сигурен плувец за Игрите през 2020 след Антъни Иванов. През юли Миладинов спечели и сребърното отличие в същата дисциплина на Европейското първенство за юноши в Казан, Русия.

Спортният министър поздрави българския плувец за страхотното представяне на Световното първенство и му пожела още по-големи успехи. Красен Кралев и Йосиф Миладинов обсъдиха подготовката на състезателя в Швейцария, където той учи и тренира в последната година.

Председателят на Българската федерация по плувни спортове Георги Аврамчев благодари на министър Кралев за подкрепата, която оказва на плувните спортове. Двамата обсъдиха и плана за подготовка на Йосиф Миладинов за Олимпийските игри в Токио.

Почетни плакети от министър Кралев получиха още главният мениджър на националния отбор по плуване Кристиян Минковски и треньорът на Миладинов Стефан Георгиев.

Глушков даде старт на второто издание на крос „Скалите“

Министърът на спорта впечатлен от организацията на надпреварата в Белоградчик

Две титли и общо 11 медала спечелиха българите от международния турнир по бадминтон в София

Добро представяне на българските бадминтонисти

Четири гимнастички от ансамбъла спират със спорта

Новината обяви президентът на Българската федерация по художествена гимнастика Илиана Раева

Стефани Стоева спечели титлата на международния турнир по бадминтон в София

На финала Стефани Стоева постигна успех над третата поставена Гергана Павлова

Налбантова е 4-а поставена на Световното първенство по бадминтон до 19 г.

Шампионатът ще се проведе от 7 до 13 октомври в Нанчан (Китай)

Изненада! Отмениха световния рекорд на Цанко Цанков

Преплува ли в крайна сметка Цанко 120 км по Дунав?

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова