2. Други спортове
  3. Локомотив спечели морското дерби на Варна пред погледа на Красен Кралев

Локомотив спечели морското дерби на Варна пред погледа на Красен Кралев

Добруджа не срещна проблеми срещу Левски

Отборът на Локомотив (Варна) продължава победния си ход в мъжкото хандбалното първенство, като записа 53-а пореден успех у нас.

"Железничарите" надиграха Спартак (Варна) с 36:20 в морското дерби от 4-ия кръг в А РХГ при мъжете, играно вчера следобед. Това бе първа загуба за Спартак от началото на сезона.

Преди началото на срещата снимка с двата отбора си направиха министърът на спорта Красен Кралев и шефът на Дирекция "Спорт" към община Варна Кристиан Димитров, които присъстваха на дербито, съобщава petel.bg.

На полувремето момчетата на Никола Карастоянов водеха с 15:11. В същото време Спартак бе без трима титуляри. В 7-ата минута на второто полувреме тимът на Веселин Станков изоставаше с 6 гола и треньорът на Спартак пусна юношите старша възраст да доиграят мача

Най-резултатни за победата на Локомотив бяха Станислав Добрев и Тансер Юсню с по 6 гола.

"Изиграхме слабо първо полувреме, в което бяхме доста разконцентрирани. През второто оправихме нещата и стигнахме заслужено до този успех", коментира Никола Карастоянов.

В другата среща в съботния ден вицешампионът Добруджа (Добрич) не срещна проблеми срещу отбора на Левски от град Левски и победи с категоричното 36:23 (18:13).

Днес предстоят още три двубоя от кръга. НСА приема Чардафон (Габрово), Локомотив (Горна Оряховица) е домакин на Осъм (Ловеч), а Фрегата (Бургас) играе у дома срещу Пирин (Гоце Делчев).

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България

Гимнастичка обяви, че вече няма да се състезава за България

Елвира Краснобаева е бронзова медалистка на лента от Европейското първенство тази година