2. Други спортове
  3. Мартин Нанчев е пети в света на 1000 метра едноместно кану

Мартин Нанчев е пети в света на 1000 метра едноместно кану

България заслужи участие в четири финала до момента на Световното в Пловдив

Мартин Нанчев завърши на пето място във финала на 1000 метра едноместно кану при юношите на Световното първенство по кану-каяк в Пловдив.

Златото спечели Матеус Нунес от Бразилия, среброто заслужи китаецът Ксюбиао Жонг, а бронзът отиде при унгареца Милан Гяни.

България заслужи участие в четири финала до момента на Световното първенство, като българските състезатели имат две пети, едно шесто и едно осмо място досега.

Дария Павлюк е пета в света на едноместно кану 1000 метра при девойките. Бранимир Христов и Преслав Симеонов завършиха шести във финала на двойка каяк 1000 метра при младежите до 23 години.

Давид Кивел, Мартин Теодосиев, Павел Владимиров и Виктор Тодоров станаха осми в света на четворка кану 500 метра при юношите.

Памела Иванова и Ванеса Димитрова завършиха пети във Финал Б на двойка каяк 500 метра за жени до 23 години, Никола Димов и Кристиян Георгиев също финишираха на пета позиция във Финал Б на двойка каяк 500 метра при юношите.

Стилияна Николова: Подобно нещо няма как да се забрави

Два месеца след Олимпиадата тя отново е в залата

Сестри Стоеви стигнаха полуфинал на международния турнир в София

На 1/2-финалите ще играят още Михаела Чепишева/Цветина Попиванова и Таня Иванова/Гергана Павлова

Антон Коджабашев за втори път фалира българските щанги

Насар оглави опозицията, която да спасява спорта

Карлос Насар тръгва да спасява федерацията по вдигане на тежести

Олимпийският шампион обеща, че ще направи всичко възможно

Официално: Признаха световния рекорд на Цанко Цанков

Две седмици след историческото плуване на Цанко Цанков от 120 километра без спиране в река Дунав, днес сутринта постижението беше официално ратифицирано от авторитетната Асоциация за световни рекорди

Глушков участва в откриването на спортна площадка в Кърджали

Имате изключително богата спортна база, обяви министърът на младежта и спорта

24-ти лекоатлетически пробег „Варна“ се провежда тази събота

Заявки за участие са подали 102 атлети от почти всички спортни центрове в страната

Зам.-министър Андонов: Спортът ни прави по-здрави, по-организирани и по-добри

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов присъства на спортен празник в Нова Загора, част от #BeActive Tour

БФХГ ще обясни ситуацията с Краснобаева след Управителен съвет

По-рано днес бронзовата медалистка от Будапеща обяви, че няма да се състезава за България